اطلاعيه ها
آغاز زمان مبارزه با پوره سن گندم - دوشنبه 23 خرداد ماه 1401
قابل توجه کشاورزان عزیز: لطفا هر چه سریعترنسبت به سم پاشی مزاره خود با سموم مناسب توصیه شده علیه سن گندم اقدام نمائید.  

قابل توجه باغداران و خریداران نهال - چهارشنبه 15 دی ماه 1400
 انتخاب نهال استاندار، سالم و با اصالت از مهمترین اصول باغبانی است.  نهال خریداری شده حتما باید دارای لیبل باشد تا سلامت و اصالت آن قابل احراز باشد و از خرید نهال فاقد لیبل جدا خودداری نمایید.  اخذ گواهی بهداشت از توزیع کننده، مبین سلامت نهال می باشد.  نهال باید دارای ریشه¬های موئین کافی باشد.  ارتفاع مناسب نهال 120-100 سانتی متر و قطرآن 5/1 سانتی متر باشد.  رنگ ساقه نهال قهوه ای باشد.  در هنگام احداث باغ به درختان گرده افشان توجه نمایید.  کاشت نهال بعد از زمان یخبندان زمین انجام شود.  ضد عفونی در زمان کاشت الزامی است.  هنگام کاشت، جهت پیوند باید به گونه¬ای قرار گیرد که از تابش آفتاب مصون باشد.  پیوند نهال در زمان کاشت 20 سانتی متر بالای سطح خاک قرار گیرد.  بعد از کاشت، نصب قیم و آبیاری الزامی است.  اجازه دهید نهال بعد از کاشت سبز شود و سپس سربرداری انجام شود.  نهال¬های پایه رویشی از همه نظر مناسب و قابل توصیه می باشد.  

باغداران عزیز:
علائم خسارت بیماری لکه آجری بادام به صورت لکه های بی شکل و سبز متمایل به زرد ظاهر و سپس آجری رنگ می شود . اولین سم پاشی 2 هفته بعد از ریزش گلبرگ ها و تکرار آن با فاصله 15 روز می باشد. بافت برگ در این قسمت ها مرده و خشک می شود . گاه به علت پیوستن تعدادی از این لکه ها ، تمام پهنک برگ فاسد شده و برگ می ریزد. ریزش برگ های به شدت آلوده و لکه دار از تابستان شروع شده و تا اواسط پاییز ادامه می یابد. جهت تهیه سم به فروشگاه های مجاز مراجعه نمایید.  

دامداران گرامی
پیشگیری از بیماری خطرناک تب کریمه کنگو   بيشتر...

کشاورز محترم
طرح برقی کردن چاه های آب کشاورزی با مشارکت صاحبان چاه ها اجرا می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به واحد آب و خاک مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون مراجعه فرمایید.  

اجرای طرح کارورزی
اجرای طرح کارورزی در واحدهای پذیرنده کشاورزی با هدف افزایش مهارت جویندگان کار اجرا میشود.فارغ التحصیلان با رعایت شرایط سنی و تحصیلی می‌توانند ضمن دریافت حقوق و برخورداری از بیمه، نسبت به افزایش مهارت خود اقدام نمایند.متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون و یا مرکز خدمات کشاورزی عسگران مراجعه فرمایند.  

  پيشنهادات
  ارسال   صرفنظر  
ورود |عضويت
جمعه 29 تیر ماه 1403
  نظرسنجي
درباره سایت جهاد کشاورزی تیران و کرون نظر بدهید؟

 

تعداد جوابها : 955

عالی : 61%
بسیار خوب : 14%
خوب : 2%
بد : 23%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 164
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 164

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2232253
Visitors بازديد هاي امروز: 810
Visitors بازديد هاي ديروز: 933

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1403/04/29 پرتال مديريت جهاد كشاورزي شهرستان تيران و كرون
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا